Namibie 2013 (říjen)

Namib2013

Namibie. Poušť s velkými písečnými dunami? Ve skutečnosti je to země s mnoha přírodními krásami a také země plná kontrastů. Najdeme zde písek i vodu, úrodnou půdu i pouště, civilizovaná města i divočinu. Je to země s bohatou historií, která odolávala mnoha dobyvatelským nájezdům.


Návštěvu Namibie doporučujeme všem, kteří mají rádi přírodu – velké duny, zvířata a pouště, řeky. Namibie však nabízí i více – je ideální destinací pro aktivní lidi. V Namibii se snadno cestuje i po vlastní ose, jedná se o Afriku pro začátečníky, i když je země řídce osídlena, infrastruktura pro turisty je dobrá. Nezávislí cestovatelé si mohou užít volnost při cestách po Namibii a také mít možnost si vařit sami. Vařením ušetříte peníze a ubytování, které má vždy vybavenou kuchyňku, což není možné v hotelu. Možnosti ubytování jsou ovšem skutečně široké – od kempů po luxusní lodge.
Hlavními atrakcemi Namibie jsou: Ai-Ais horké sirné prameny (hořící voda), Fish River Canyon – 2.největší na světě, Duwisib Castle – originální vybavení z 18.a 19.století, Sossusvlei – největší duny na světě, Sesriem – hluboká strž s řekou Tsauchab, Sandwich Harbour – laguna s rákosím a vodním ptactvem, Spitzkoppe – Matterhorn Namibie, skalní malby, Brandberg a pohoří, nejvyšší hora Konigstein v Namibii. Waterberg Plateau park – horský resort, Dinosauří stopy v Otjihaenamaparero, Etosha NP. Skeleton Coast a krásná krajina, opuštěné vraky lodí, Epupa falls – na řece Kunene. Atrakce Namibie : Epupa Falls, Ruacana Falls, Popa Falls Lake Otjikoto, Hoba Meteorite Twyfelfontein, Petrified Forest, Burnt Mountain Cape Cross seal reserve, Welwitschia Mirabilis, Sossusvlei Duwisib Castle, Kolmanskop Ghost Town, Quiver Tree Forest. Národní parky a rezervace: NP Etosha, Damaraland, Swakopmund, Sossusvlei, Lake Oanob Resort

Rozsáhlé pouště a nekonečné obzory – impozantní cesta Namibií pro motorkáře.
Chcete vidět Namibii komplexně? Pak jsou to dva 14-ti denní okruhy právě pro vás! Jižní okruh je zaměřen na cestování pouštěmi Kalahari, Naukluft a Namib s možností nahlédnout do divokého Damarlandu. Severní okruh povede nejdrsnější krajinou Damarlandu a Kaokolandu a bude hlavně zaměřen na příhraniční oblast s Angolou. 6 dní pojedeme s doprovodným landcruiserem, protože nebude možnost tankovat benzin a také kvůli volně žijícím zvířatům v dané oblasti, samozřejmě i lvům. Je to kraj kmenů Himba a Tsemba a žádný běloch zatím nedokázal tuhle krajinu nějak přetvořit, zničit, či si ji nějak podmanit.

Profil terénu: šotolinové prašné cesty, cesty horskými průsmyky, lehké písčité pasáže, lehké terénní enduro, etapy v rozmezí 250 a 350 km.
Pronájem motorek a typ: Yamaha XT 660, Ténéré nebo TT 600, BMW GS
Místo pronájmu a výchozí bod tripu: Windhoek, hl. město, místo příletu a bod návratu.
V prvním týdnu si prohlédneme zajímavosti jižních oblastí vedoucích přímo k řece Orange (Orange River je řeka, která tvoří přirozenou hranici Jižní Afriky). Pak se vydáme do pouště Kalahari a Namibijské pouště, kde se vyřádíme v písečných dunách. Následuje prohlídka Fish River Canyon a vzdálené horské krajiny v zakázaném ohraničeném diamantového území.
Příjezdem do Swakopmundu dosáhneme centrálního pobřeží Atlantiku a to je náš výchozí bod pro severní část cesty. Zde se nachází romantická oblast Damaralandu a ráj volně žijících zvířat v národním parku Etosha a hory Etjo Safari Lodge nabízející výjimečné zážitky.
Kromě velkého množství zajímavých míst, které navštívíte, je zde i mnoho příležitostí nabízející odpočinek a relaxaci, ať už u bazénu v ubytovacím zařízení nebo při koupání v přírodě v NP Etosha.
Pro itinerář cesty a cenovou nabídku nás kontaktujte.

Jeden komentář k Namibie 2013 (říjen)

  1. Petr Votípka napsal:

    Můžu se zeptat, na kolik mne může celkově ( i s jídlem a kapesným ) vyjít výlet do Namibie ? Jak je to časově – na kolik dní ?
    Předem díky za info .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *