1. Setkání motocestovatelů v Nedamově – report

Krásně větrná, deštivá, studená a hlavně prudká páteční změna počasí zahájila 2.5.2014 Setkání motocestovatelů v Nedamově. Na vše zvyklé drsňáky a drsňačky v odolných hadrech to však nemohlo odradit a praví srdcaři rozložili stany na mokrou trávu, přestože v chatičkách ještě zbyla místa. Organizátoři provizorně zavětrovali přednáškový přístřešek, který byl po vychvalovaném guláši z hospůdky u Černého rybníka, zútulněn ohništěm, na němž byly celý večer opékány senzační Goldšmídovy špekáčky.

Ihned po rozmrznutí z daleké dvoudenní cesty (až z Bratislavy na Jawa 50/20) zahájil program Marek Slobodník přednáškou o cestě k Aralskému Jezeru (přecijen naprieč južnou Amerikou jsme viděli v sestřihu). Následoval Dufínův závod v Intercontinental Rallye 2013, který je organizován převážně českým teamem po stopách původní rallye Paříž – Dakar.

Sobotní orientační jízda přesnosti zavedla účastníky až na daleký Ještěd. Možná díky velmi chladnému ránu, nebo spíše velmi zdařilé večerní párty, startovalo jen 10 závodníků. Kdo si nezajel, ujel kolem 250km po krásách Kokořínska, Českého středohoří a okolí za 6 hodin. Grilované selátko ovšem vyzbylo i na opozdilce.

Kdo při chladné jízdě trochu promrzl, mohl pak roztát u vyprávění Dominiky Gawliczkové o letních cestách do jižních a severních končin Evropy.

Roman z teamu Around Africa nám dovezl úžasné téměř hodinové výpravné video z cesty do Černé Afriky v partě na čtyřech starých Hondách, při jehož shlédnutí nám běhal mráz po zádech.

Ranní krásně smutné loučení s těmi, kdo nemuseli utéci dříve, jsme doprovodili společnou fotkou a se sluníčkem se rozjeli do všech koutů naší vlasti doufajíc, že domácí  gauče zase brzy vystřídá tvrdé sedlo endur při cestách do všech koutů naší nádherné planety…

Děkujeme všem zúčastněným i zapojeným za velice pozitivní ohlasy. Těšíme se na další setkání, které plánujeme na podzim a doufáme, že bude po sezóně zase o čem hovořit a přivezete spoustu nových zážitků, fotek a filmů, se kterými se pochlubíte ostatním.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *