Vítejte na stránkách Road-adventure.cz

vitejte2

Nevíte, kdo jsme? Nevadí. Hlavně, že Vás taky bere CESTOVÁNÍ na motorce. P1010087 Konkrétně mé srdce jednoznačně buší pro nezdolné boxer motory legendární BMW GS Adventure. Tyto stránky se původně zrodily právě pro potřebu ukládání a publikování cest, které jsem dosud uskutečnil a které ještě uskutečnit hodlám spolu s mým GS-em, a podělit se o fragmenty zážitků z cest, které jsem již v minulosti zrealizoval já či moji spolucestovatelé.

Jak si můžete počíst v mých reportech z cest, nejsem v jedné stopě na cestě po zeměkouli žádný nováček. Rovněž neusínám na vavřínech a objevuji pro Vás nové kouty planety. Píši pro Vás, protože počínaje tímto rokem Vás beru sebou.

Doprovodné texty a povídání, které je zlatem každého cestopisu, budou přidávány postupně, ale pokud má někdo konkrétní otázku, pište ptejte se a zařadíme článek na toto téma přednostněji.

42 komentářů k Vítejte na stránkách Road-adventure.cz

 1. tomas napsal:

  Tak dříve než na cesty vyrazím, připravuji pro Vás online stránky pro stručné reportáže z právě aktuální pozice na cestě. zatím ahoj Tomáš

  • kuzma napsal:

   Ahoj Dědku,jak je jedu dolů na jih na hranici mosambik.zambie,jar tak třeba se spojíme až tam budu tohle je můj mail budu tam mít i tel a na mailu budu spíš drž se odjíždím 27.5 13

 2. Přání napsal:

  Přejeme ti hodně štěstí a pohody při cestách a koukej nás pořádně informovat!

 3. Čekám napsal:

  na těchto stránkách co nejpodrobnější a pokud to půjde i zdokumentovaný průběh Tvé adventůůůry :-)
  Budu stát u obrovské mapy světa, kterou jsem si nalepil na zeď v obýváku a budu v duchu s Tebou. ¨
  Tvůj oblíbený drožkař…..))))

 4. Brezovar Igor napsal:

  Igor Brezovar Ahoj Tome, přeji ty štěstí! Rozhodl jsi se správně že vyrážíš na cestu, a sereš na všechno. Na cestě hodně zbohatneš duševně, a to mi věř!!

 5. boar napsal:

  Zdravím a zaroveň „rámuji“ :-) tento vzácný příspěvek od NAŠEHO nějvětšího a nejznámějšího GS MOTO cestovatele IGORA BREZOVARA.
  Tento příspěvek asi Tomáše pořádně nakopne v překonání předcestovních příprav a doufám, že už co nevidět vyrazí na svojí do SVĚTA zaslíbenou pouť a HLAVNĚ, vrátí se živ a zdráv, aby nám mohl předat málo z toho mnohého, jež ve světě pochytí a pozná.

  Igore Tobě veleké díky za velmi milý příspěvek a dovolil jsem si k Tvému příspěvku přišpendlit jednu z Tvých fotek přímo z Tvých stránek, kde jsi zrovna někde hooodně daleko.

 6. Alice napsal:

  ŠŤASTNOU CESTU-ŠŤASTNÝ NÁVRAT !

 7. Tomáši napsal:

  Přeju šťastnou cestu, stránky mám uložený v oblíbených a budu je pravidelně sledovat. Těšim se na vyprávění zážitků. Libor

 8. boar napsal:

  Tak Tomáš to již odpálil a dnes je někde na trase do Italského LIVORNA, kde na něj a jeho spolucestovatele bude čekat kocábka, která je přemístí do TANGERu na severu tzv. černého kontinentu. Odkud začnou svojí puť. !!!!!

 9. Alice napsal:

  Zatím jen komentář ke startu … tak tady čekáme, až se začneš dělit o zážitky … jak se jede ?

 10. boar napsal:

  Tak jen posílam do fora, Tomaš by se dnes podle lodního lístku měl nachazet již v Maroku konkretně někde Tanger či okolí, take čekám na nějakou bližší zpravu s informací 😉
  Sledujte v menu „Last poloha“ a „Aktualně Afrika“ tam budu také sdělovat co budu o Tomovi vědět.

 11. pozdrav napsal:

  AHOJ TOMASI UZ JSEM V POHODE A ZASE DOVADIM. KOCICKA PETA MNIAUUU

 12. boar napsal:

  Tak jsou vloženy první řádky od Tomáše
  Začátek cesty
  Maroko podruhé

 13. boar napsal:

  Tak máme další zasilku od Toma, asi před delší pauzou ticha, kdy pomalu sjede do vetší pustiny a opustí MAROCO, dále na jih přístup na Internet bude v pravdě asi jistou vyjímečností. Během hodiny fotky umistím na své místo o Africe.

 14. svata napsal:

  Zdravím a ať to šlape a na podzim můžeme dát tu Jižní Ameriku. Svata

 15. pozdrav napsal:

  Držím pěsti a tiše závidím, snad nám vyjde na podzim ta Jižní Amerika. Měj se Svata

 16. pozdrav napsal:

  Chci poděkovat Boarovi za krásne stranky, máme přehled kde se Tom pravě nachází a vůbec informace z cesty. zdravím a dik. Teres.

 17. boar napsal:

  Tak s Tomem jsem mluvil naposled včera v poledne a dnes již asi krosí směr západní Sahara.

 18. boar napsal:

  Ted jsem kratce kecnul s Tomem po Netu a je z nej sardinka usmazena :-) neodhadl co snese na slunci a dnes musi lecit první úpal. Nojo to je z toho bazénku a pivíska na sluničku :-)

 19. hospoda u prokecanýho stolu... napsal:

  Zdravím Tome,
  doufám,že ty i bávo jste vcajku a moc se neopalujete,hodně štěstí.
  Petr.

 20. Pozdrav napsal:

  Ahoj Tome
  Přeji ti hodně pohodovou cestu Ríša

 21. boar napsal:

  Tak jsem se po více jak 4 dnech dostal k doplnění Tomovo zápisek z neuvěřitelné cesty po Africe. Jak již asi víte, jede již sám samotinký, což dává cestě ten správný ŠMAK. Jak včera večer psal SMS-ku přisli první potíže, byl okraden o SPZ-ku, což paradoxně v zemi, kde si každý děla co potřebuje a zákon je jakás báseň letíc pouští jako vítr, kterého si nikdo nevšímá, tam bude jiste velký PROBLÉM. Vzhledem k nenasytnosti státních složek najít na člověku jakoukoli chybičku za účelem tučného výpalného. Dále mu upadl zadní blatník což snad nemusí být tak fatální, písek se stejně dostáva všude i s blatníkem.
  Jináč je ZDRÁV a moto také, což je ZÁSADNÍ.

 22. Hezký pozdrav do Afriky napsal:

  Ahoj Tome¨,
  chodím na Tvé stránky pravidelně a prožívám ten megavýlet s Tebou… Kochám se fotkama, pročítám zápisky a držím palce, pěsti a všechno co se dá, aby jsi taky netrefil nějakej hnusnej hřebík…..
  Foť, piš a až se vrátíš, budeme u Hanze poslouchat tu story a pít. Po vzoru marockých taxikářů vyhlásím boycott a basta….
  Drž se v sedle a ochutnávej dálku i za mě. Koukej něco zažít, ať máš co vyprávět :-)))))))….
  Bye bye Standa (drožkař).

 23. boar napsal:

  Včera podvečer se Tomas ozval SMS zpravou z nejakeho cisla mistniho operatora :-) Právě asi okusil z jiného soudku.Tak doslova cituji jeho SMS mesaage jak ji poslal:
  „CauWALDOjsemVguine(TOUBA)dvaDNYmimoKOLAPS47 stupNEKDEvDIVOCINEzabloudilJSEMzadneSILNICe INTRNETfaktSILAzitraSNADconakryMUSIMsebeImotoDATdohromadyZADNA sranda“

  Tak doufam ze dnes je fakt v Conakry, jdu se podivat kde to vlastne je.
  Kde Toma hledat

 24. Telefonat do Conakry napsal:

  Ted v 16:15 9.5.2011 jsem telefonicky kratce kontaktoval Tomase jak je na tom. Takze je OKa, podle hlasu byl v naproste pohode, ikdyz rikal ze motorka je polorzpadla, ale blize pry az se zitra dostane (SNAD) k internetu a posle neco obsahlejsiho 😉

 25. Adam a Pavla napsal:

  Drzime ti palce,cekame na Skype.

 26. Málem svatba napsal:

  Tak po dnech odmlčení se opravdu usměvné zajímavé až drsné zážitky.

 27. Pozdrav zo Slovenska napsal:

  Ahoj Tome, som jeden z tej SK vypravy ktoru si stretol v Maroku pri priehrade :) Sledujem tvoju cestu a drzim palce ako sa len da. Uzasne aj ked velmi narocne. Maj sa zatial
  Rudo alias Cement

 28. dvorka napsal:

  zdar dedku tak jak je doufam ze vse v poho !!

 29. POZDRAV Z MELNIKA napsal:

  AHOJ TOME ,JEDU S LADOU DVORAKEM DO RUSKA ,TAKY PORAD NEKDE CESTUJU,TAK TI TISE ZAVIDIM A DRZIM PALCE A SLEDUJU TE A HLTAM FOTKY.PREJU HODNE STESTI A CEKAM NA NOVINKY.MEJ SE PECA -MELNIK

 30. Pozdrav napsal:

  Tak kamaráde, taky ti přispěju, čte se to fajn, tak držím palce, jen tak dál. Libor D.

 31. Conakry pokračování napsal:

  Tak zajímavé až na dnešní dobu šílené postřehy z Conakry. Pokud Tomovi vyjdou víza a provizorní SPZka, tak se o víkendu vydá do Sierra Leone.

 32. Po týtnu klidu napsal:

  Tak týdenní odmlčení Vás jistě trochu znepokojuje. Ale Tomášovo cesta trošku dala pauzy. Nejen že trochu odpočíval ( černošky jsou prý velmi hezké ), ale i čekal na víza !! zasilky zboží z Evropy, jenž si objednal jako díly na moto apod., novou kreditní kartu ( současná Masterka tu proste nemakala ) pak se ale přidala opravdu NEPŘEDVÍDANOST.
  Moto si usmyslela, že prostě nepojede z ničehož tu nic, vypadalo to na nedostatek Šťávy. Takže rozborka celeého ústrojí nádřže, devastace regulatoru sice nepomohla, ale po rozebrání filtru si zase dala říci.V poslední SMS Tom psal, že se co nejdříve vydá do Sierry L. Dnes nepsal takže možná již frčel.

 33. Koukej se ozvat napsal:

  DOUFÁM, ŽE JSI OK…. NĚJAK DLOUHO NEPÍŠEŠ…TAK SE POLEPŠI. Standa

 34. Žiju napsal:

  Kamarádům ze Sierra Leone posílá pozdrav bláznivej cestovatel, bohužel nemám připojení na internet a tak nemůžu odeslat články a fotky. Už asi 69 den cesty. Čaute
  P.S.-Zveřejňuji SMS od Toma.

 35. přání napsal:

  Vše nejlepší k narozeninám Tome přeje Jarys

 36. Pozdrav zo Slovenska napsal:

  Už dva mesiace bez akehokolvek info? Deje sa nieco?

 37. boar napsal:

  Po dlouhé odmlce cca 2 mesíce se opět hlásíme s novinkami

 38. boar napsal:

  Pro Informaci, koho bude zajímat něco málo čerstvého ze Zakarpatské Ukrajiny, během víkendu bude vloženo něco pro Vás.

 39. boar napsal:

  NOW Tomáš právě vyrazil směr nová dobrodružství, spolu se spoustou náhradních dílů a BIG cílem.
  OPRAVIT pobitou moto a pokud toto dopadne jak má. Začneme psát 2.kapitolu cesty AFRIKA 2011.
  Držte palce !!!!!!!!!!!!!

 40. boar napsal:

  Bylo přidáno dalšách 12 videií, které Tom přivezl ještě z 1. etapy své cesty

 41. boar napsal:

  vytah z emailu od Toma ze dne 27.10.2011:“snažím se něco odeslat ale zase to nechodí,skusim to odjinud. Moto nějak habruje..no snad vydrží..
  Takže odmlčení je v pořádku jen těžko řící jak dlouho odolá moto svým bolístkám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *