Gruzie, Arménie, Náhorní Karabach. srpen – září 2019.

Gruzie_111

 

 

 

GRUZIE – nejstřeženější tajemství Kavkazu.

Uhrančivá přitažlivost památek a přírodních krás u břehů Černého moře.

Srpen, září 2019, 25-30 dnů, 10000km

Říká se, že přírodním krásám Černomoří podlehl sám Bůh a často tam prodléval. Gruzíncům věnoval nádherné přírodní scenérie jako znak díků za pozvání k oslavě rozdělení souše na jednotlivé země. Od té doby střeží Gruzie umělecký odkaz svých předků a pěstuje své jedinečné tradice.

20150829_083429Země má až uhrančivou přitažlivost, její motto: „síla je v jednotě“ odráží moudrosti národa, který přetrpěl řadu invazí a ozbrojených konfliktů. Ačkoli je Gruzie rozlohou nevelká, uchovala si neuvěřitelnou rozmanitost živočišných druhů. Je to pravá kavkazská země se středomořskou atmosférou, kde žije národ prodchnutý evropanstvím a západním duchem.

GRUZIE, zájezdy

 

Z Prahy vyrážíme nočním autovlakem do Košic, následně nás cesta povede do Bulharského známeho motokempu který vlastní angličan a je to moc příjemné místo na načerpání sil. Z tohoto motokempu se vydáváme do Varny, kde naloďujeme sebe a motorky na loď do Gruzínské Batumi. Druhá verze je ta že pojedeme z Košic na Ukrajinu, dále směr Vladikavkaz ( Rusko) a následně překročíme hranice do Gruzie.  Můžeme se těšit na nádhernou přírodu, hory, NP Kazbeki. Stalin sice není v našich končinách příliš oblíben, ale přesto se do muzea v Gori dle zájmu podíváme.

20150828_094802Navštívíme zajímavá místa jako jsou: Borjomi, nejvýše položená chráněná oblast Evropy, památku UNESCO Gelati, Svanetii i takzvaná „Cesta Smrti“. Ta nás zavede do krásného Omala, které je snem mnohých cestovatelů. Dále se podíváme do kláštera Davida Garedži – na skále vybudovaného pravoslavného klášterního komplexu v jihovýchodní Gruzii na hranici s  Azerbájdžánem přičemž část klášterního komplexu se nachází na území  okresu Agstafa v Ázerbájdžánu. Komplex je tvořen stovkami místností, kostelů, kaplí a ubikací vyhloubených ve skále.

20150829_101050Úžasné na této zemi je to, že jste z vysokých hor za pár hodin u Černého moře. Je to sice dáno malou rozlohou, ale i tak je  krásné co tato země dokáže nabídnout.
Navštívíme též Arménií, která je ještě nezasažená turismem což je pro nás to pravé,nenecháme si ujít krásné horské scenerie, kde není ani živáčka. Jezero Sevan, zvané díky svým tyrkysovým vodám „modrá perla Arménie“ nebo „modré oči Arménie“, se nachází v nadmořské výšce asi 1.916 metrů a skoro ze všech stran je obklopeno horami. Jedná se o největší jezero na Kavkaze a jedno z největších a nejvýše položených vulkanických jezer na světě.

20150829_091736Z Arménie se vracíme nazpět do Gruzie, kde ještě navštívíme jeskynní a klášterní skalní město Vardzia pod kterým přímo zakempujeme. Přes Turecko objedeme Černé moře a vracíme se směr Bulharsko, kde přenocujeme opět v poklidném motorkářském kempu, ve kterém  se schází cestovatelé z celého světa. Po odpočinku se budeme pomalu přibližovat směrem domů, přes Srbsko, Maďarsko.
Pokud máte zájem jet tuto sezonu s námi, neváhejte nás kontaktovat, podrobnosti Vám rádi sdělíme.

 

Orientační mapa
Gruzie2s

Foto z Gruzie 2015:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *