Jarní Maroko 2018 (27.BŘEZEN – 14.DUBEN)

DCIM100MEDIA

Pro sezonu 2018  pro vás připravujeme rovnou dvě jarní Maroka. Na jaře letošního roku nás bylo hodně a tak jsme se rozhodli jet dvakrát. Trasy se od sebe budou trochu lišit , to jak počtem dnů strávených v Maroku tak počtem km a také trochu náročností. Hlaste se dostatečným předstihem, jelikož na tento rok jsme byli plní již v listopadu loňského roku. Datum se může ještě trochu změnit v dle odjezdu trajektu.

20150417_134453Chcete se podívat do Afriky a myslíte, že je tato cesta finančně velmi náročná? S námi tomu tak není – podíváte do Maroka za velmi příznivých finančních podmínek.

Udělali jsme jen pár úprav aby s námi mohl jet každý, i ten kdo nevlastní motocykl BMW nebo KTM. Tato země je vhodná takřka pro každý druh motocyklu. Naše trasy jsou navrhnuté tak, aby se daly vzájemně kombinovat jak On tak Off cesty. V Maroku projedeme  to nejzajímavější, co nám tato země nabízí.

IMG_20160426_105331NOVINKA : JEĎTE VE DVOU NA JEDNOM MOTOCYKLU. Vezměte manželku či přítelkyni sebou, pokud nejsou zvyklí čistě na hotelové ubytování a dají to trochu adventure není se čeho obávat.

(viz. číst dále).

1367601828741Cestování na motorce po této zemi je neopakovatelný zážitek a každý si zde přijde na své, od zasněžených hor až po sklízení banánů a koupání v oceánu. Pro přesun na africký kontinent a zpět využijeme trajekt z Janova či Livorna do Tangeru (2,5 dne plavby), do Janova se vydáme po vlastní ose, případně dodávkou s vlekem (dle dohody a tipu motorek).V samotném Maroku se záměrně vyhneme velkým moderním městům a naopak navštívíme několik historických perel této západoafrické země. Začneme na severu městem Chefchaouen které je proslulé u turistů díky své typické modré barvě na fasádách domů, pěstování konopí v okolních horách a prodeji hašiše. Budeme se pouštět po cestách, které nabízí nádherné scenérie a setkávat se s Berbery v jejich domácím prostředí.

 Díky  již získaným kontaktům budeme mít možnost využít pohostinnosti rodiny z berberského kmene, seznámit se s jejich mentalitou a kulturou. Projedeme pohořím Atlas a navštívíme jednu z nejkrásnějších vesnic Atlasu – AitBenhaddou. Nejdůležitější město jihu Maroka, Ouarzazate [var-za-zat], je dobrým startem pro výlety do destinací Zagora a dále do pouštních oblastí plných dun a oáz. Ve Ouarzazate je také možné vypůjčit lehká endura a patřičně si zařádit úplně na lehko. Pro milovníky úžasných dun navštívíme oblast Erg Chebbi.

DCIM100MEDIATato výprava nabízí cestovateli poznání této úžasné a různorodé země, kterou objedeme kolem dokola jak po místních silnicích, tak i offroadem. Díky našim zkušenostem s touto zemí si Vám dovolujeme nabídnout místa a scenérie, které byste sami neměli možnost objevit a samozřejmě zážitky, které nezapomenete. 15-ti denní výpravu, která je určená jak pro silniční cestovatele, tak pro offroad enduráře. Jedinečný zážitek a bezvadná aktivně strávená dovolená, o které budete ještě mnoho let rádi vyprávět kamarádům a časem i vnoučatům.

IMG_20160424_130759Celkem po Maroku najedeme okolo 3500km + 2 000km cesta ČR – Janov  (trajekt) a zpět ve skupince max 6 motorek. Od odjezdu se domů vrátíme za 17 až 22 dní( dle trajektu).

Minimální počet motorkářů na jednu vyjížďku je pět.

Zaujala Vás tato cesta a jste rozhodnutí jet s námi? Napište nám na gsadventure@email.cz   podrobný itinerář zašleme na požádaní.

Mapka je čistě orientační..

MarocMap

 

Foto z cesty po Maroku na jaře 2016:


9 komentářů k Jarní Maroko 2018 (27.BŘEZEN – 14.DUBEN)

 1. Pavel Vařeka napsal:

  Zdravím,na kolik to celkově vyjde?

 2. Ing. Pavel Niedoba napsal:

  Dobrý den,

  měl bych zájem o Maroko. Byl jsem tam před rokem a moc se mi tam líbilo. Nevím, zda moje moto Romet 125 by tu cestu zvládl i s nákladem. Prozatím jezdí „jak drak“ ale …Dá se půjčit motorka na takovou cestu? Zájem by měly i 2 ženy, ale nemají řidíčak na motorku a potřebovaly by řidiče. Jeden kolega (nemá motorku) by taky z námi zabral. Kolík km denně děláte? Nešlo by půjčit motorky na místě a cestu absolvovat letecky? Do Marakeše letenka nebyla ani moc drahá.
  Pokud by bylo možno uvítal bych i telefonní rozhovor.
  Přeji hezký den.
  Niedoba

  • Rostislav Polánek napsal:

   Dobrý den. Teď jsem našel Váš dotaz. Nevím, zda jsou do výpravy volná místa, ale pokud ano a pokud by průvodce souhlasil, nabízím jedné ženě možnost, že bych ji vzal na svém BMW 1200 GS Adventure jako řidič. Mohla by jet se mnou již z CZ, nebo letět letadlem a nabral bych ji až v Maroku. Vše ostatní je na domluvě. Řešila by pouze oblečení a přilbu, veškeré další vybavení bych zajistil já. Svezla by se jak na silnici, tak i v Off roadu, mám zkušenosti s jízdou ve dvou Off road. V případě zájmu pište na e mail: chiropraktik@seznam.cz

 3. Milan Sládeček napsal:

  Měl bych zájem o výpravu do Maroka od 19.4.Jestli je ještě možné se zúčastnit, dejte vědět.

 4. Radek napsal:

  Moc se mi to líbí. Jedu v tomto termínu někam určo. Zvažoval jsem Sicilii , to Vaše se mi libi víc. Jedu s manželkou na 1200 gsa. Co to vše obnáší? S pozdravem Radek

 5. Radek Ševčík napsal:

  Dobrý den, mám zájem o podrobnější informace o termínu Maroko podzim 2017 včetně nákladů. Děkuji Radek

 6. radek napsal:

  Zdravím,
  prosím z jakým rozpočtem je potřeba počítat? pro 1 a 2 osoby….

 7. Libor Suchánek napsal:

  Zdravím, o něčem takovém uvažuji s partnerkou za zády bych rád něco takového absolvoval. Rád bych znal alespoň přibližný rozpočet.
  Dík L.S. 1150 GS

 8. Marek Stencl napsal:

  Jde se jeste zucastnit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *